Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował rok akademicki 2016/2017 pod patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego. Uroczystość z udziałem wielu znamienitych gości miała miejsce w poniedziałek, 3 października, w Resursie.   

 – Jestem dumny, że macie Państwo w sobie chęć pogłębiania wiedzy i rozwijania zainteresowań – powiedział na inauguracji Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński. – Spotkania, które organizujecie w ramach UTW pobudzają do aktywności, są pretekstem do wyjścia z domu, nawiązania nowych znajomości, a przy okazji służą poszerzaniu wiedzy z różnych dziedzin życia (…). Wielu seniorów nie znosi bezczynnego siedzenia w czterech ścianach, potrzebuje pretekstu do wyjścia z domu. I tę właśnie odskocznię od codzienności daje Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Uroczystość rozpoczęła się koncertem w wykonaniu chóru ,,Echo” pod dyrekcją Marzeny Muszyńskiej, przy akompaniamencie Marka Wolniewicza. Jak na inaugurację roku akademickiego przystało, chórzyści wykonali m.in. Gaude Mater Polonia i Gaudeamus igitur. Natomiast po oficjalnej części uroczystości, prawie godzinny koncert solowy dała Marzena Muszyńska, której również towarzyszył przy akompaniamencie Marek Wolniewicz.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie wkroczył w rok akademicki 2016/2017 z nowymi rozwiązaniami i propozycjami. Po raz pierwszy Uniwersytet prowadzony będzie przez nowo utworzone Stowarzyszenie Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żyrardowie, przy wsparciu Prezydenta Miasta Żyrardowa, który udostępnia nie tylko salę balową Resursy na potrzeby spotkań i wykładów, ale również wygospodarował lokal przy ul. Piaskowej na siedzibę Stowarzyszenia. Także przy wsparciu Miasta powstała strona internetowa Uniwersytetu, dzięki której będzie można śledzić bieżącą działalność Stowarzyszenia oraz Uniwersytetu. Spotkania słuchaczy odbywać się będą w sali balowej  Resursy, począwszy od 12 października, raz w tygodniu, w każdą środę, w godz. 17.00 – 19.00, z przerwą kawową w sali kawiarnianej. Niezwykle cenną propozycją Stowarzyszenia na ten rok jest również kurs obsługi komputera, z którego będą mogli skorzystać słuchacze Uniwersytetu.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniach zachęcamy do kontaktu z Prezesem Stowarzyszenia Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Janiną Suską, pod nr tel. 791 858 628.