Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy do Studia Buffo

Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy do Studia Buffo w dniu 25.10.2016 roku na spektakl pod tytułem „Wieczór francuski” – Prezes Janina Suska

W autokarze przedstawiłam słuchaczom krótką historię związaną z powstaniem teatru. Od 1956 roku w Warszawie działał teatr muzyczny, a od 1992 roku teatr działa pod obecną nazwą „Studio Buffo” i kierownictwem : Pan Janusz Stokłosa – prezes i Pan Janusz Józefowicz – dyrektor artystyczny. Teatr Studio Buffo to pierwszy po drugiej wojnie światowej, i przez wiele lat, jedyny prywatny teatr w stolicy. Jest to najlepszy teatr muzyczny w stolicy. Teatr mieści się w budynku, który oddano do użytku w roku 1934. W roku 1956 redaktor Polskiego Radia, autor i satyryk, założył w budynku przy ulicy Marii Konopnickiej Nr 6 – Teatr. Na scenie Studia Buffo występowali znaczący artyści, między innymi: Adolf Dymsza, Ludwik Sempoliński, Hanna Skarżanka, Mira Zimińska, Stefania Grodzieńska, Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Anna German i inni wielcy. Nie sposób wymienić wszystkich.

Ponieważ UTW uzyskał możliwość zakupienia biletów wstępu z promocji udzielonej przez teatr, z punktu widzenia ekonomicznego, nasz wyjazd planowany na miesiąc listopad br. przybliżyliśmy. Odbyliśmy zatem spotkanie w teatrze w dniu 25 października br. na spektaklu pod tytułem „Wieczór francuski”. Tym razem zostaliśmy zaproszeni przez Studio Buffo na wyprawę w świat piosenki francuskiej. Na koncercie można było usłyszeć między innymi: Les Champs-Elysees, Belle, Milord, Paroles, Paroles, Voyage, Tombe la neige, Cathedrales itd. I to co francuskie – Kankan wykonany przepięknie, a także różne tańce o tematyce francuskiej. W spektaklu występowali Janusz Józefowicz, Janusz Stokłosa, Natasza Urbańska, Natalia Srokocz i wielu innych zdolnych, utalentowanych młodych artystów. Spektakl trwał 100 minut.

Słuchacze byli zadowoleni i wnosili petycje o powtórny wyjazd do teatru Studio Buffo. Szczęśliwie wróciliśmy do naszego miasta a Pan Kierowca autokaru był tak uprzejmy i porozwoził słuchaczy według dzielnic zamieszkania. Podana wcześniej informacje o wyjeździe do Studia Buffo w miesiącu listopadzie są nieaktualne, ponieważ termin wyjazdu został przybliżony, przesunięty na październik, z uwagi na czynnik ekonomiczny.